Provedbom tog projekta očekuje se smanjenje emisija ugljika za 300 tona godišnje, navodi se u priopćenju. Projekt je vrijedan ukupno 1.363.108,89 eura, a Modernizacijski fond sufinansira iznos od 817.865,33 eura.
Projekt MF-2023-1-1-120 sufinansiran je na temelju ugovora s Ministarstvom zaštite okoliša i zelene tranzicije i Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Početak projekta planiran je za septembar ove godine, a tokom 11 mjeseci na krovnim površinama dijela fabričkih zgrada bit će postavljena ukupno 4483 solarna panela i 25 invertera.
Proizvedena energija, kako su naveli iz firme, koristit će se za proizvodnju staklenih boca i staklenki u fabrici u Humu na Sutli.
– Sunčana elektrana Vetropack Straža III primjer je značajnog utjecaja strateških ulaganja u poboljšanje energetske učinkovitosti i smanjenje našeg okolišnog otiska – istaknuo je predsjednik Uprave Vetropack Straže Darko Šlogar.
Postavljanje treće sunčane elektrane u njihovoj fabrici, kako je kazao, nakon prve dvije postavljene 2019., predstavlja još jedan značajan korak naprijed u posvećenosti održivoj proizvodnji i korporativnoj odgovornosti.
Nova sunčana elektrana dodatno povećava Vetropackovu proizvodnju obnovljive energije i jača njegovu ulogu u virtualnoj mreži, odnosno podršku zelenoj tranziciji hrvatskoga gospodarstva prema održivijem energetskom sustavu, navodi se u priopćenju, prenosi SEEbiz.
Vetropack grupa jedan je od vodećih evropskih proizvođača staklene ambalaže za hranu i pića s oko 3.800 zaposlenih. Raspolaže s najsuvremenijim staklanama, prodajnim i distribucijskim uredima u Švicarskoj, Austriji, Češkoj, Hrvatskoj, Slovačkoj, Ukrajini, Italiji, Republici Moldovi i Rumunskoj.